FORUM YÖRÜK ALEMİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Similar topics
    Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
    » Mızmar gitmek
    Zeybeği oynarken EmptySalı Tem. 21, 2020 10:35 am tarafından dutluca-bilecik

» Eviciklenmek
    Zeybeği oynarken EmptySalı Tem. 21, 2020 10:29 am tarafından dutluca-bilecik

» Evtenlemek
    Zeybeği oynarken EmptySalı Tem. 21, 2020 10:21 am tarafından dutluca-bilecik

» Songurlamak
    Zeybeği oynarken EmptySalı Tem. 21, 2020 10:14 am tarafından dutluca-bilecik

» hunna
    Zeybeği oynarken EmptySalı Haz. 18, 2019 3:29 pm tarafından dutluca-bilecik

» Özene bezene
    Zeybeği oynarken EmptySalı Haz. 18, 2019 3:08 pm tarafından dutluca-bilecik

» Bele bağlanan kuşak
    Zeybeği oynarken EmptyÇarş. Haz. 12, 2019 11:33 am tarafından dutluca-bilecik

» ÜNLEYİVER
    Zeybeği oynarken EmptyÇarş. Haz. 12, 2019 11:29 am tarafından dutluca-bilecik

» Yörüklerin yaşadığı yerler gibi ufku açıktır.
    Zeybeği oynarken EmptyÇarş. Haz. 12, 2019 11:10 am tarafından dutluca-bilecik

Nisan 2024
    PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930     

Takvim Takvim

Sayaç
    Website counter
    Dost Siteler
    www.yoruklerobasi.com
    http://www.forumyoruk.com

****** Diyor ki

A

Zeybeği oynarken

Zeybeği oynarken Empty Zeybeği oynarken

Mesaj tarafından dutluca-bilecik Salı Eyl. 18, 2018 11:07 am

Gel dedi amca gel öyle kenardan bakma dedi yörük kıyafetli elinde tahta kaşıkla meydanda oynayan yörük genci.4 kişi zaten karşılıklı oynuyorlardı davul ve zurnanın tüm ahengi ile.Sıra tam zeybeğe gelmişken geldi bu davet.Oğlumda hadi baba dedi bak davet var sen buna dayanamaz icabet edersin derken arkamda da iki eli ile meydana doğru itmezmi.Kendimizi genç oyuncu yörükle karşı karşıya bulduk bir an.Genç yörük hadi bakalım emmim göster kendini der demez zeybek oyununu oynar vaziyette buldum kendimi.Oyunun yarısında iki çift tahta kaşıkta tutuşturuldu elimize.Diğerlerinin yavaş yavaş meydandan çekildiğini beni meydana davet eden gençle ikimizin zeybeği oynamaya devam ettiğimizi oyunun ahenginden sonradan fark edebildim.Zeybek oyunu bitince genç yörük oyuncu yoğ amcam yoğ dedi harmandalını senle oynamadan bırakmam dedi.Harmandalınıda oynadık karşılklı.Oyun bittiğinde tabi bizde altmış yaşın verdiği etki ile ter gömleğimize geçmişken seyredenlerin devam devam diye tempo tutmalarına cevapsız kalamadık karşılama ile oyunumuza devam ettik.Bu oyunuda bitirdiğimizde illa çifte tellli diye tempo tutulsada artık gençe dedimki artık benden pes bu kadarçSeninle 20-30 sene evvel olsa idi bütün bildiği yörük oyunlarını oynar senide bırakmazdım dedim.Meydandan ayrılırken kuvvetli alkışlar yaşa varol sesleri en büyük mükafatımız olmuştur kültürümüz adına.
    dutluca-bilecik
    dutluca-bilecik
    Moderatör - Bilecik Yörük Beyi
    Moderatör - Bilecik Yörük Beyi

Erkek Mesaj Sayısı : 509

- Similar topics