FORUM YÖRÜK ALEMİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Mızmar gitmek
kese yoğurdunun hayali EmptySalı Tem. 21, 2020 10:35 am tarafından dutluca-bilecik

» Eviciklenmek
kese yoğurdunun hayali EmptySalı Tem. 21, 2020 10:29 am tarafından dutluca-bilecik

» Evtenlemek
kese yoğurdunun hayali EmptySalı Tem. 21, 2020 10:21 am tarafından dutluca-bilecik

» Songurlamak
kese yoğurdunun hayali EmptySalı Tem. 21, 2020 10:14 am tarafından dutluca-bilecik

» hunna
kese yoğurdunun hayali EmptySalı Haz. 18, 2019 3:29 pm tarafından dutluca-bilecik

» Özene bezene
kese yoğurdunun hayali EmptySalı Haz. 18, 2019 3:08 pm tarafından dutluca-bilecik

» Bele bağlanan kuşak
kese yoğurdunun hayali EmptyÇarş. Haz. 12, 2019 11:33 am tarafından dutluca-bilecik

» ÜNLEYİVER
kese yoğurdunun hayali EmptyÇarş. Haz. 12, 2019 11:29 am tarafından dutluca-bilecik

» Yörüklerin yaşadığı yerler gibi ufku açıktır.
kese yoğurdunun hayali EmptyÇarş. Haz. 12, 2019 11:10 am tarafından dutluca-bilecik

Mart 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Takvim Takvim

Sayaç
Website counter
Dost Siteler
www.yoruklerobasi.com
http://www.forumyoruk.com

****** Diyor ki

A

kese yoğurdunun hayali

kese yoğurdunun hayali Empty kese yoğurdunun hayali

Mesaj tarafından dutluca-bilecik Çarş. Ağus. 15, 2018 10:21 am

Markette gözüm peynirlerin yoğurtların olduğu reyyonda dolaşırken gözümün iliştiği süzme yoğurt kutusunu şöyle bir baktım sonra elime aldım içindekiler bölümünü okurken hayalim eski bez kese içindeki yoğurtlara gitti.Acaba dedim o devirdede mi yoğurdun içeriği marketteki yoğurt gibimi diye düşündüm bir an.Bakırdan imal kova içine çalınan yani yoğurt olması için mayalanan yoğurt olunca bunun kese içine konuluşunu sonra onu alıp eşekin sırtındaki kepeneğin üzerindeki heybenin yanındaki kolana bağlandığını sularının süzülüşünü hayal ettim.Bir yemek vaktinden diğer yemek vaktine kadar yoğurdun bu kese içinde süzülmesini kalan bölümünü öğle vakti veya akşam vakti yenileceği sırada keseden boşaltılmasını yemek için parmağımı uzattığımda hanımın markette seslenmesi ile kendime gelebildim.Hayrola diyordu o süzme yoğurdunu öyle elinde niye tutuyorsun.Sadece baktım ona gülümsemekle yetindim ama ısrar etti niye gülüyorsun diye bende çocukluğumuzda gençliğimizde bu kese içindeki süzme yoğurdunu parmağımızla ne yerdik ne güzel tadı vardı dedim oda bunu parmağınla burada yiyemedin değilmi dedi
dutluca-bilecik
dutluca-bilecik
Moderatör - Bilecik Yörük Beyi
Moderatör - Bilecik Yörük Beyi

Erkek Mesaj Sayısı : 509