FORUM YÖRÜK ALEMİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Similar topics
    Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
    » Mızmar gitmek
    İçeri girişinden belli EmptySalı Tem. 21, 2020 10:35 am tarafından dutluca-bilecik

» Eviciklenmek
    İçeri girişinden belli EmptySalı Tem. 21, 2020 10:29 am tarafından dutluca-bilecik

» Evtenlemek
    İçeri girişinden belli EmptySalı Tem. 21, 2020 10:21 am tarafından dutluca-bilecik

» Songurlamak
    İçeri girişinden belli EmptySalı Tem. 21, 2020 10:14 am tarafından dutluca-bilecik

» hunna
    İçeri girişinden belli EmptySalı Haz. 18, 2019 3:29 pm tarafından dutluca-bilecik

» Özene bezene
    İçeri girişinden belli EmptySalı Haz. 18, 2019 3:08 pm tarafından dutluca-bilecik

» Bele bağlanan kuşak
    İçeri girişinden belli EmptyÇarş. Haz. 12, 2019 11:33 am tarafından dutluca-bilecik

» ÜNLEYİVER
    İçeri girişinden belli EmptyÇarş. Haz. 12, 2019 11:29 am tarafından dutluca-bilecik

» Yörüklerin yaşadığı yerler gibi ufku açıktır.
    İçeri girişinden belli EmptyÇarş. Haz. 12, 2019 11:10 am tarafından dutluca-bilecik

Mart 2024
    PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
        123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031

Takvim Takvim

Sayaç
    Website counter
    Dost Siteler
    www.yoruklerobasi.com
    http://www.forumyoruk.com

****** Diyor ki

A

İçeri girişinden belli

İçeri girişinden belli Empty İçeri girişinden belli

Mesaj tarafından dutluca-bilecik C.tesi Ağus. 07, 2010 1:57 pm

Kamulaştırma komisyonunun odasına girişi hiçte diğer arazi sahipleri gibi olmadı.Girer girmez herbirinin elini sıktı komisyon üyerinin kendini tanıttı o güleç yüzü ile.Ben dedi Ahmet Koyun.Stresten bunalmış olan komisyon üyeleri bu güleç yüzlü insanı görünce çölde su bulmuş gibi oldular.Onlarında yüz ifadeleri değişti neşeden ve güleç yüzden etkilendiler.Sandelyeye oturunca usulü dairesince kayıtlara bakarken görevliler.o sanki herkesi kırk yıldır tanıyormuşcasına muhabbetle bakıyordu odada bulunanlara.Liste bulunup anlaşmak için rakam söylenince kabul ediyormusun diye.Kabul ettim ta baştan deyince.Niye diye sorduk hep beraber.Oğlum hakim torunum avukat sordum onlara onlar kabul et dediler dedi bende kabul ediyorum ne önerirseniz dedi.Kabul edip evrakı imzaladı.Hadi hoşça kalın dedi her bir üyeye tek tek.Böyle bir anlaşma ortamına alışık olmayan üyeler bu arazi sahibi ihtiyarı güler yüzle uğurladılar odadan.Hele az evvel kılı kırk yaran bu yöreninin en zengini olduğunu öğrendiğimiz kişinin bizi 1 saatten fazla esir olıp uğraştırdığını düşününce Ahmet amcanın bu hareketi üzerimizdeki bütün stresi almıştı.Ondan sonraki arazi sahibi ile görüşürken odaya gelen çayların ahmet amcadan olduğunu söyleyince çayçı ahmet amcaya teşekkürlerimzi gönderdik hep beraber.Mola vermek için komisyondan ayrılıp dışarı çıktığımda Ahmet amca masası kalabalık durumda masadakilerle sohbet ediyordu.Beni görünce hemen buyur etti masaya herkesten evvel.Bir sandelye çekti masanın kenarına.Oturdum Buralımı olduğunu sorunca yok dedi buraya sonradan geldim.Pazeryerinin Bakraz köyündenim deyince.Başladık muhabbete bu yörük kocası ile.Gönlü zengin ve mücadeleci olan bu yörük kocası ile tam muhabbet koyulaşmıştıki komisyondan bir arkadaş abi nerede kaldın diye seslenince ayrılmak zorunda kaldım.Az daha muhabbet ederken komisyonuda unutacaktım.Bu böyle olmadı dedi yörük kocası bir daha görüşelim dedi ben içeriye girerken.Kapıdan içeri girerken tek başına oturan bizi uğraştıran zengini görünce içim tekrar bir tuhaf oldu.
    dutluca-bilecik
    dutluca-bilecik
    Moderatör - Bilecik Yörük Beyi

Erkek Mesaj Sayısı : 509

İçeri girişinden belli Empty Geri: İçeri girişinden belli

Mesaj tarafından dutluca-bilecik Salı Kas. 09, 2010 9:01 pm

Yıllarca insan hayvan doğa kıymeti ile ömrünü geçirmiş atalarımızın bu günkü torunlarında bu durum hemen fark ediliyor
    dutluca-bilecik
    dutluca-bilecik

Erkek Mesaj Sayısı : 509

- Similar topics